VONALDÍSZES KERÁMIA 450 m tsz. feletti magasságban!!
Az előzőekben bemutatott, a valóságban nagyon impozáns bicskabánya csoportól , amelyet a mangánbányászat természetesen nem pusztított el, nem 4-8 km.-re, hanem néhány száz méterre, hosszú csíkban rengeteg kavics kalapácskő és néhány klasszikus , szürke, VONALDÍSZES cserép található. A mindig egy irányban művelt, hosszú, mészkő alapkőzetű szántón valószínűleg a művelés húzott szét egy kalapácskő depót.
Tehát a vonaldíszesek nem voltak olyan félősek vagy lusták, hogy ne keresték volna fel a Magas Bakonyt, legfeljebb nem művelték itt a földet, de biztosan itt táboroztak, Akárcsak a lengyeliek, akiknek egy nagyobb települése húzódott át egy gyepes területről egy szántó szélére, ami már szintén gyep. De volt ott mindenféle lengyeli extra . És persze ahogy már leírtam , mezolitikus, nagyméretű szarukő magkövek, kaparók, félszakócák, sőt egy mamutagyar véső igen nagy foltokban találhatók meg a környéken. A szakirodalomból biztosan tudom, hogy egy igazi régész már átsétált közöttük !
Szóval saját, nem igazán szép tulajdonságunkat /lustaság/ NEM KELL visszavetíteni mondjuk nyolcezer évre,mert szégyenbe maradunk.Mészáros Gyula itt otthon érezné magát / Nagyvázsonyhoz képest/
Fotót is szándékoztam csatolni a fentiekhez, de ahogy a fenti Úriemberre gondoltam, le is tettem erről .
A legszenzációsabb fotó sem lenne "hiteles" egy "hivatalos" régésznek!