A közölt Fotókon a "nem lokalizált" / hogy képzeljük, hogy a dózeresek meredek lejtőkön csak úgy fölmásznak !/ Hárskút II . bányamező udvarának válogatott anyaga szerepel. A Tűzkőpápa és sajnos nagyszámú követői hascsapkodással megállapították, hogy a Bakonyban a lengyeli időszakban alakult ki a tűzkőipar, és azt is, hogy az itteni alapanyagból csak apróbb eszközöket lehetett készíteni. Ezeket a csacskaságokat könnyedén cáfolom a fotók anyagával, úgymint:
A /1-es fotón , bal oldalon összesen ennyi lengyeli típusú darabot találtam, szóval ritkaságok. Jobb oldalon neolitikusnak nem nevezhető pattintékok vannak irtózatos tömegben, a "nem létező" preneolit dolgozók hagyatékai.
A /2-es képen bal oldalon magkövek láthatók , nagyon nem lengyeli stílusban.Jobb oldalon példák arra, hogy a bakonyi tűzkő igenis alkalmas nagy eszközöknek . Nem beszélve a szarukövekről! Szerény számításom szerint a fenti szamárságaikat még vagy ötven évig fogják ismételgetni, idézgetni.,csak teljen a papír .
PEDIG:csak a fenti lelőhelyen több mint egy ha , / a barázdában megfigyelve / 30 cm mélyen , kb. 10-20 % a tűzkő /földel keverve, leforgatva// , /+ kopott kavics kalapácskövek/, az annyi mint
10000 x 0,3 = 3000/10 = 300 köbméter /nagyrészt preneolit/ régészeti anyag található, persze ennek döntő többsége , bár bulbusos, csak töredék, selejt, leütés. Ezzel nincs szándékomban elriasztani a fiatal régészeket, sőt szívesen segítenék is . Az idősebbek úgy begyöpösödtek , mint a lengyeli főnöki helyem , ami szerintük nem is létezhet.